• PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

• Zasady oceniania

• Zasady oceniania z j .ANGIELSKIEGO

1. Każdy uczeń jest oceniany zgodnie z PSO oraz WSO.
            2. Formy oceniania na lekcjach j .angielskiego: prace klasowe, kartkówki, odpowiedzi ustne, zadania domowe, aktywność, przygotowanie do zajęć, czytanie tekstów, śpiewanie piosenek, zadania dodatkowe, udział w konkursach.
            3. Prace klasowe są obowiązkowe. Zapowiadane są z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Podany jest zakres materiału. Poprzedzone są lekcjami powtórzeniowymi. Uczeń nieobecny na pracy klasowej ma obowiązek napisać ją w terminie 2 tygodni po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Każdą pracę klasową można poprawiać. Poprawa musi nastąpić w terminie 2 tygodni od dnia uzyskania informacji o ocenie, po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Uczeń może poprawiać daną pracę klasową tylko 1 raz. Obie uzyskane oceny są wpisywane do dziennika. Uczeń, który z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności nie pisał pracy klasowej, traci prawo do poprawy.
            4. Ocenę za zadanie domowe można poprawić, ale musi to nastąpić na najbliższej lekcji.
            5. Uczeń na każdą lekcję ma obowiązek być przygotowanym z trzech ostatnich tematów.
            6. Kartkówki nie muszą być zapowiadane i nie mogą być poprawiane!
            7. Zatrzymanie przez ucznia pracy pisemnej (nieoddanie) jest równoznaczne z otrzymaniem za daną pracę oceny niedostatecznej.
            8. W przypadku stwierdzenia niesamodzielnej pracy podczas pisania pracy klasowej lub kartkówki, uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.
            9. W czasie lekcji na podstawie obserwacji nauczyciela uczeń może otrzymać „+” za aktywny udział w zajęciach. Po uzbieraniu pięciu „+” uczeń uzyskuje ocenę bardzo dobrą za aktywność. W przypadku nieuzyskania odpowiedniej ilości „+” w I semestrze są one przenoszone na II semestr.
            10. W ciągu semestru uczeń ma prawo 3 razy zgłosić nieprzygotowanie do lekcji. Przez nieprzygotowanie rozumie się nieznajomość zagadnień z trzech ostatnich tematów lub brak zadania domowego. Nieprzygotowanie należy zgłosić nauczycielowi przed rozpoczęciem lekcji. Nieprzygotowanie nie jest skuteczne przed pracą klasową oraz zapowiedzianą kartkówką! Po wykorzystaniu limitu nieprzygotowań za każde kolejne uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.
            11. W ciągu semestru uczeń ma prawo 3 razy zgłosić brak przyborów do lekcji. Przez brak przyborów rozumie się brak podręcznika, zeszytu, zeszytu ćwiczeń. Brak należy zgłosić nauczycielowi przed rozpoczęciem lekcji. Po wykorzystaniu limitu braku przyborów za każdy kolejny uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.
            12. Na koniec semestru uczeń otrzymuje ocenę, jaką wypracował przez cały okres nauki. Nie przewiduje się dodatkowych zaliczeń!
            13. Ocena roczna ustalana jest z uwzględnieniem oceny uzyskanej przez ucznia na koniec I semestru.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              PSO - Przedmiotowy System Oceniania                                                                                                WSO - Wewnątrzszkolny System Oceniania

• Kraśnik Dolny 47, 59-700 Bolesławiec