• PSZCZOŁY: NASI MALI PRZYJACIELE – WARSZTATY PSZCZELARSKIE W SZKOLE

•      W dniu 11 stycznia 2024 roku nasza szkoła zamieniła się w prawdziwe królestwo pszczół, kiedy to odbyły się wyjątkowe warsztaty pszczelarskie zorganizowane przez doświadczonych edukatorów z firmy Imago Grupa. Pod hasłem "Pszczoły: Nasi Mali Przyjaciele" uczniowie klas pierwszych mieli niepowtarzalną szansę na poznanie tajemniczego świata pszczół oraz zdobycie praktycznych umiejętności związanych z pszczelarstwem.

Cele Warsztatów

Głównym celem tego niezwykłego wydarzenia było nie tylko przekazanie wiedzy na temat pszczół, ale również rozwijanie zainteresowania przyrodą i ekologią wśród najmłodszych uczniów. Warsztaty miały dodatkowo na celu promowanie świadomości ekologicznej oraz edukację na temat kluczowej roli pszczół w utrzymaniu równowagi ekosystemu.

Tworzenie Świecy z Wosku Pszczelego

Jednym z najbardziej ekscytujących momentów warsztatów było praktyczne kształtowanie świec z wosku pszczelego. Dzieci z fascynacją uczestniczyły w procesie formowania tego naturalnego materiału, jednocześnie ucząc się, jak pszczółki wytwarzają wosk w swoich ulach. To nie tylko kreatywna zabawa, ale także lekcja ekologii i szacunku do pracy pszczół.

Spotkanie z Prawdziwymi Pszczołami

Niewątpliwie jednym z najbardziej ekscytujących momentów warsztatów było bezpośrednie spotkanie z prawdziwymi pszczołami. Dzieci miały unikalną okazję przyjrzeć się z bliska ulowi pszczół, dowiedzieć się, jak funkcjonuje społeczeństwo pszczół i zobaczyć, jak istotną rolę odgrywają w procesie zapylania roślin. To autentyczne doświadczenie, które na zawsze pozostanie w pamięci uczestników.

Smakowanie Miodu

Podczas warsztatów nie mogło zabraknąć degustacji miodu – słodkiego owocu pracy pszczół. Dzieci miały okazję spróbować różnych odmian miodu i dowiedzieć się o zdrowotnych właściwościach tego naturalnego słodu. To nie tylko rozkosz dla podniebienia, ale także nauka o korzyściach zdrowotnych płynących z produktów pszczelich.

Certyfikat Placówki Wspierającej Życie Pszczół

Na zakończenie tego niezwykłego dnia, szkoła otrzymała zaszczytny certyfikat "Placówka Wspierająca Życie Pszczół". To wyjątkowe wyróżnienie potwierdza zaangażowanie szkoły w edukację ekologiczną i aktywne działania na rzecz ochrony środowiska. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej szlachetnej misji.

Podsumowanie

Warsztaty pszczelarskie "Pszczoły: Nasi Mali Przyjaciele" nie tylko dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, ale także skutecznie wzbogaciły ich wiedzę na temat przyrody. Dzięki zaangażowaniu edukatorów z Imago Grupa, dzieci nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale także doświadczyły radości płynącej z nauki i bezpośredniego kontaktu z naturą. Mamy nadzieję, że taka inicjatywa przyczyni się do kształtowania postaw ekologicznych wśród przyszłych pokoleń.

Początek formularza

• GANG ŚMIECIAKÓW NA DESKACH SZKOLNEGO TEATRU: EDUKACJA EKOLOGICZNA W NOWOCZESNY SPOSÓB

•      W dniu 8 stycznia 2024 roku, szkolna społeczność miała okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu teatralnym, który przygotowała Grupa T, złożona z utalentowanych artystów z Fundacji Grupa T. Tematem przedstawienia było nie tylko rozbudzenie wyobraźni widzów, ale także ukazanie ważnych kwestii związanych z ekologią, zdrowym stylem życia i profilaktyką uzależnień. Spektakl zatytułowany "Gang Śmieciaków" okazał się inspirującym wydarzeniem edukacyjnym, które wzbudziło refleksję na temat naszych codziennych wyborów i ich wpływu na środowisko.

Celem przedstawienia było nie tylko dostarczenie rozrywki, lecz przede wszystkim edukacja w nowoczesny i przystępny sposób. Gang Śmieciaków, bohaterowie stworzeni przez artystów, stanowią grupę nietypowych super bohaterów, których misją jest walka z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie postawy ekologicznej. To niezwykła forma przekazu, która pozwala dzieciom i młodzieży przyswajać wartości ekologiczne w sposób przyjemny i zrozumiały.

W trakcie spektaklu aktorzy zwrócili uwagę na różne aspekty dbania o środowisko. Elementy "zero waste" ukazane zostały jako jedna z kluczowych zasad, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów i zanieczyszczeń. Widzowie mieli okazję zobaczyć, jak proste codzienne wybory, takie jak korzystanie z wielokrotnego użytku, unikanie plastiku czy segregacja śmieci, mogą mieć pozytywny wpływ na stan naszej planety.

Wątek promocji zdrowego stylu życia był równie istotny. Gang Śmieciaków zachęcał do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i dbania o swoje ciało. Przekazywane wartości nie ograniczały się jedynie do troski o środowisko, lecz obejmowały również aspekty związane z samopoczuciem i zdrowiem psychicznym.

Dodatkowo, spektakl poruszył kwestie profilaktyki uzależnień, skierowanej zwłaszcza do młodego pokolenia. Bohaterowie przedstawienia ukazywali, że aktywność społeczna, rozwijanie pasji i zdrowe formy rozrywki mogą stanowić skuteczną alternatywę dla szkodliwych nawyków.

Cele takich zajęć teatralnych wykraczają poza samo dostarczenie rozrywki. Edukacja poprzez sztukę ma na celu rozwijanie empatii, rozbudzanie wyobraźni i kształtowanie postaw społecznych. Dzięki "Gangowi Śmieciaków" uczniowie zyskali nie tylko wiedzę na temat ekologii, ale również zdobyli narzędzia do podejmowania świadomych decyzji, które mają pozytywny wpływ na ich otoczenie.

Podsumowując, spektakl "Gang Śmieciaków" stanowił niezapomniane przeżycie, które z połączenia humoru, emocji i edukacji dostarczyło widzom nie tylko rozrywki, ale również cennych nauk. Inicjatywa Grupy T z Fundacji Grupa T z pewnością wpisała się w nurt nowoczesnej edukacji, w której sztuka staje się efektywnym narzędziem przekazu wartości i edukacji społecznej.

Początek formularza