• Dzień bez plecaka!!!

•     Coraz częściej obchodzony jest w szkołach wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego celu może posłużyć wszystko: klatka dla chomika, skrzynka na narzędzia, metalowy garnek, sklepowy wózek a nawet kosiarka do trawy.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień bez plecaka odbył się w naszej szkole 20 kwietnia br. Nasi uczniowie popisali się tego dnia wyjątkową fantazją. Zdjęcia mówią same za siebie!

Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…

Marta Zubal - Girtler

• DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

• Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle.
            Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od multimedialnej podróży, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki  w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały pracę plastyczną - ekologiczną kulę ziemską, siały i sadziły kwiaty do doniczek.  Dzieci co jakiś czas mają za zadanie sprawdzać, jak rozwija się ich kwiat i podlewać go, obserwować etapy wzrostu roślinki. Oczekiwanie, aż cały  parapetowy ogródek zakwitnie sprawi dzieciom dużo radości.

Lidia Zubal, Ilona Baszczyj

• WIELKANOCNE POSZUKIWANIE JAJEK

• W czwartek 14 kwietnia, w Przedszkolu w Kraśniku Dolnym, zorganizowano dla dzieci zabawę wielkanocną polegającą na szukaniu czekoladowych jajek ukrytych w ogrodzie przedszkolnym.
            Przed rozpoczęciem zabawy odczytano dzieciom list od Wielkanocnego Zajączka opisujący przebieg zabawy. Zadaniem uczestników było ozdobienie koszyczka i znalezienie jak największej ilości jajek, które wcześniej ukrył Zajączek. Następnie dzieci przeliczały zdobyte słodkości, segregowały wg wielkości, koloru. Poszukiwaniom przyglądał się Wielkanocny Zajączek, który kicał sobie po ogrodzie, rozdawał cukierki oraz bawił się z dziećmi. Zajączki odwiedziły Panią dyrektor wręczając odnalezioną dla niej niespodziankę, następnie wyruszyły z odwiedzinami i niespodzianką do nieobecnego w tym dniu kolegi z grupy, małego Vadima, który od niedawna uczęszcza do naszego przedszkola.  Zabawa sprawiła dzieciom ogromną radość i towarzyszyły jej ogromne emocje. Z pewnością powtórzymy ją w przyszłym roku.
            Lidia Zubal, Alina Hojniak

• Wesołych Świąt

• Przypominamy, że przerwa świąteczna trwa od 14 do 19 kwietnia 2022r.
            Dzieci wracają do szkoły 20 kwietnia 2022r.

• Warsztaty plastyczne dla kl. IV

•       Dnia 06.04.2022 r. uczniowie z klasy czwartej wzięli udział w warsztatach plastycznych w Bibliotece Publicznej w Kraśniku Dolnym. Warsztaty dotyczyły komiksu, ilustracji i karykatury. Zajęcia przeprowadził Szymon Teluk, znany malarz, rysownik, ilustrator, twórca komiksów i serii comicstrip. Na wstępie uczniowie usłyszeli krótką historię powstania komiksu oraz poznali zasady, jakimi powinien kierować się autor przy tworzeniu tego typu rysunków. Po tej prezentacji uczniowie przystąpili do działania i pod fachowym okiem prowadzącego wykonali swoje pierwsze komiksy.

Jacek Rozpędowski

• NIEDZIELA PALMOWA TUŻ, TUŻ…..

•          4 kwietnia  w Przedszkolaki z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym tworzyły palmy wielkanocne. Z przyniesionych bazi, forsycji, gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatów i wstążek dzieci wraz z nauczycielkami wykonały piękne i okazałe palmy. Przedszkolaki w skupieniu przyglądały się pracy nauczycieli, ale i same chętnie włączały się w dekorowanie gałązek. Celem zajęć było  przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki. Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci oraz tego, co wzniosłe i szlachetne. Święcimy ją w Niedzielę Palmową, na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo.

Wykonane  palmy rodzice w ramach współpracy zakupili na Kiermaszu Wielkanocnym, a dochód został przeznaczony na zakup materiałów dekoracyjnych do przedszkola.

Alina Hojniak

• Uwaga! Zmiana planu!

• Ze względu na udział kl.II w zajęciach na basenie, plan lekcji od tego tygodnia (od wtorku 5 IV) ulega zmianie.
            Dotyczy to klas I, II, III oraz IV, V, VI i VIII.

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem.