• Sukces naszych uczennic w XIV Przeglądzie Pieśni Religijnej

•    W dniu 21.12.2022r. w Bazylice Bolesławieckiej miał miejsce XIV Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentował zespół „Juleczki” w składzie: Julia Sikorska i Julia Mazur z klasy V. Uczennice ubrane w piękne stroje góralskie zaśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha” i zdobyły I miejsce w swojej kategorii.
               Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jacek Rozpędowski

• Powiatowy konkurs świąteczno-noworoczny

•    W dniu 14.12.2022 w Teatrze Starym w Bolesławcu miał miejsce Powiatowy Konkurs kolęd, pastorałek i pieśni świąteczno-noworocznych. Była to druga edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentował zespół „Juleczki” w składzie: Julia Sikorska i Julia Mazur, uczennice  kl. 5.

W tym roku konkurs cieszył się niezwykłym powodzeniem, bowiem wystąpiło w nim około 25 wykonawców, w różnych kategoriach. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Pomimo tego zespół „Juleczki” godnie reprezentował naszą szkołę.

Dziękujemy i życzymy, aby kolejne zmagania zostały uwieńczone sukcesem.

Jacek Rozpędowski

• Wigilia w przedszkolu

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
            Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
            Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Wigilia to najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku. Wieczór, który wyzwala w ludziach ich najlepsze uczucia.  Dlatego w naszym przedszkolu przeżywamy go bardzo uroczyście. W czwartek 22 grudnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane odświętnie i wraz z opiekunami zebrały się w jednej sali, która na tę okoliczność została odświętnie przygotowana. Była choinka, świece, pięknie przystrojone stoły.  Wprowadzeni w odświętny nastrój wysłuchaliśmy życzeń składanych przez dyrekcję ,a następnie złożyliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Nie mogło zabraknąć białego opłatka, którym dzieliliśmy się z ogromnym wzruszeniem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do stołów. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi i inne potrawy. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, wigilijnych potrawach i oczywiście wspólnie kolędowaliśmy. Nie zabrakło także  prezentów pod lśniącą choinką, które dzieci  rozpakowały z wielką radością. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za przemiłą niespodziankę.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i świątecznych zwyczajów lecz, co najważniejsze, wzmacniają  bliskie relacje. Bo przedszkole przecież to drugi dom, w którym nawiązujemy przyjaźnie, czujemy się dobrze i bezpiecznie.

• Mikołaj na sygnale w Kraśniku Dolnym

•      Grudzień, to niesamowicie pracowity miesiąc dla Świętego Mikołaja. Jednak pomimo nadmiaru obowiązków, w eskorcie strażaków z Trzebienia, 06.12.2022r. zawitał do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym.

Uczniowie z radością przywitali niespodziewanych gości, którzy przyjechali na sygnale wozem strażackim. Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć, a następnie udali się do swoich sal, by oczekiwać na słodkie odwiedziny. Święty Mikołaj rozdał każdemu dziecku Kinder Czekoladki ufundowane przez Radę Rodziców.

Dodatkowo, przedszkolaki z grupy Młodszej oraz Starszej, w podziękowaniu za wizytę przygotowały piękny występ artystyczny.

Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Święty Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok!

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi, Strażakom oraz wszystkim zaangażowanym w dzisiejsze wydarzenie.

Alicja Paluch

• Barbórka

• Z okazji górniczego święta – Barbórki składamy całej Braci Górniczej życzenia wszelkiej pomyślności z wykonywania ciężkiej pracy oraz nieustannego wstawiennictwa Św. Barbary. Niech Wasza patronka ma Was zawsze w swojej opiece. Szczęść Boże.

Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń przedszkolnych. Tradycyjnie w grudniu  przedszkolaki goszczą przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów jakim jest górnik.

Zaproszonych górników Pana Piotra Korbiaka oraz Dariusza Sasielę ZG Rudna, ubranych zarówno w galowy mundur jak i roboczy strój, przedszkolaki  powitały specjalnym programem artystycznym,  prezentując swoje umiejętności; recytując, tańcząc i śpiewając.

Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, przybliżyli legendę o św. Barbarze – patronce górników. Niewątpliwie wielką atrakcją dla dzieci była pokazana ceremonia pasowania na górnika, w której przedszkolaki brały udział.  Dzieci zadziwiły górników swoja wiedzą. Na koniec goście otrzymali pamiątkowe laurki, a każdy przedszkolak otrzymał od zaproszonych gości słodką niespodziankę. Serdecznie dziękujemy górnikom za przybycie do naszej placówki.