Informujemy, że od dnia 4 XI zmienił się nr telefonu do szkoły.
Dotychczasowy numer jest już nieaktywny, a nowy numer to:
75 713 67 94
Informujemy, że od dnia 4 XI zmienił się nr telefonu do szkoły.
Dotychczasowy numer jest już nieaktywny, a nowy numer to:
75 713 67 94
Szanowni Państwo,
w związku z koniecznością przekazywania informacji o ocenach uczniów proszę o udostępnienie swoich adresów e-mail wszystkim nauczycielom, którzy uczą Państwa dzieci. Można to zrobić, wysyłając ze swoich kont mailowych wiadomości na adresy wskazane w zakładce Nauczyciele.
Dyrektor ZSP w Kraśniku Dolnym
Krystyna Myszkun
W dniu 23.10.2020 w naszej szkole odbył się I etap konkursu zDolny Ślązak z geografii (etap szkolny).
Z przyjemnością informuję, że Marcel Kapusz - uczeń klasy 8, zdobył w nim 26 pkt. (na 30 możliwych) i awansował do etapu powiatowego.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.
Szczególne podziękowania i gratulacje oczywiście należą się Marcelowi!
Łukasz Surus
Wrocław 2020-11-02
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!
Państwo polskie jest wielką, bezcenną wartością. Trzeba było walki i pracy, potu i krwi kilku pokoleń, aby Polska po pierwszej wojnie światowej mogła wrócić na mapę Europy. Potrzebny był ogromny wysiłek i determinacja, żeby obalić komunistyczną władzę, wyrwać się spod podkutego buta Moskwy i po raz drugi w XX wieku odzyskać niepodległość na przełomie lat 80-tych i 90-tych. My współcześni Polacy mamy wreszcie własne, demokratyczne państwo. Współtworzymy społeczeństwo otwarte, cieszymy się pełnią praw obywatelskich. Możemy się organizować, w swobodny sposób wyrażać własne przekonania, opinie i poglądy.
Co kilka lat wybieramy władze różnych szczebli. Wyznajemy różne wartości, mamy odmienne wizje Polski, różnimy się i spieramy - to w demokracji naturalne. Nasz los spoczywa w naszych i tylko w naszych rękach. Od nas in gremio zależy wybór co zrobimy z wolnością, jak ją będziemy rozumieć i praktykować. Niezmiernie ważne jest jakie wartości i postawy przekażemy młodemu pokoleniu. Zadaniem kadry pedagogicznej jest wychowywać podopiecznych w szacunku dla prawdy i dobra, innych ludzi i narodów, państwa i prawa. Uczyć rozumnej, odpowiedzialnej wolności, kultury słowa i zachowania, współpracy, rozwiązywania sporów w sposób asertywny i pokojowy, dochodzenia swoich racji w sposób cywilizowany.
Piszę do Koleżanek i Kolegów, bom smutny i zatroskany. Martwię się, gdyż epidemia przybiera na sile. Dodatkowo od kilku dni na ulicach polskich miast po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niekonstytucyjną, trwają wielotysięczne protesty, bierze w nich udział część uczniów i niektórzy nauczyciele. Inicjatorem i koordynatorem manifestacji i marszów jest radykalna lewicowa organizacja „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Domaga się ona „aborcji na życzenie”, ostatnio za „główny i końcowy postulat” uznała „dymisję rządu”. Powołała Radę Konsultacyjną, która ma „negocjować warunki ustąpienia rządu” (sic!). Nie bacząc na zagrożenie epidemiczne do protestów nawołują i w nich uczestniczą partie opozycji, która ongiś sama siebie nazwała „totalną”. W ten sposób protest społeczny przekształcił się de facto w akcję polityczną, której głównym i nieskrywanym celem jest obalenie rządu wyłonionego przez parlament pochodzący
z wolnych, demokratycznych wyborów. Tymczasem konfliktów społecznych i sporów aksjologicznych nie rozwiąże się na ulicy wśród często wulgarnych napisów i okrzyków, gróźb i bijatyk, zakłócania miru domowego, profanowania i dewastowania kościołów, pomników, budynków użyteczności publicznej. Potrzebna jest spokojna i merytoryczna dyskusja zainteresowanych stron, dialog, ostudzenie emocji. Nadzieję daje inicjatywa ustawodawcza Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który złożył w Sejmie kompromisowy projekt zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach przerywania ciąży oraz zaproszenie opozycji do rozmów przez Premiera Mateusza Morawieckiego. Sprawa jest tym pilniejsza,
że - jak przestrzegają wirusolodzy - masowe zgromadzania mogą spowodować znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i tym samym śmierć wielu ludzi.
W trudnym czasie pandemii koronawirusa, politycznych napięć, sporów o zakres ochrony życia nienarodzonych i przypadków dopuszczalności aborcji, serdecznie proszę o spokój i odpowiedzialność, rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, skoncentrowanie się na realizacji podstaw programowych, respektowanie przepisów prawa. O nieprzenoszenie ostrych, światopoglądowych i politycznych sporów na teren szkół, przedszkoli i placówek (w tym nieeksponowanie symboli organizacji deklarujących polityczne cele). Jednostki oświaty z mocy prawa są i muszą być wolne od działalności politycznej. Bez względu na sposób nauczania -stacjonarny, hybrydowy lub zdalny - zajęcia dydaktyczne winny odbywać się zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć. Nieobecność uczniów na lekcjach i nauczycieli w pracy z powodu udziału w ulicznych protestach w żadnym wypadku nie może być usprawiedliwiana. Zachęcanie uczniów do udziału w nielegalnych zgromadzeniach i to w czasie pandemii koronawirusa, wywieranie presji i piętnowanie uczniów, którzy w manifestacjach i marszach nie chcą brać udziału jest niedopuszczalne i naganne (na szczęście na Dolnym Śląsku to rzadkie, incydentalne przypadki). W każdej takiej sytuacji będę interweniował i stanowczo reagował. Proszę i apeluję o rozważne, powściągliwe zachowanie także poza godzinami pracy, w tym w przestrzeni wirtualnej (internet nie śpi i nie zapomina). Warto pamiętać, że kto angażuje się w debatę publiczną ponosi cząstkę odpowiedzialności za jej kształt, jakość i poziom. Każdy w Rzeczypospolitej ma prawo do nieskrępowanej obywatelskiej aktywności w prywatnym czasie, ale nauczycielem i dyrektorem nie przestaje się być po zakończeniu lekcji - młodzież patrzy i się uczy, uczniowie, rodzice, społeczność lokalna i internetowa komentują.
Po tysiąckroć rację mieli starożytni Rzymianie twierdząc: „Verba docent, sed exempla trahunt” (słowa uczą, ale przykłady pociągają, skłaniają do naśladowania). Mamy co robić, wygląda na to, że z powodu pandemii koronawirusa zdalne bądź hybrydowe nauczanie pozostanie codziennością szkół na dłużej. To na nas spoczywa wielkie i odpowiedzialne zadanie dobrego wykształcenia i wychowania młodego pokolenia. Bądźmy mu przykładem i wzorem.
Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy!
Jeśli Polska ma od czegoś urosnąć i zmienić się na lepsze, to od pracy i zgody, która naprawdę buduje. Nie darmo starożytni Rzymianie twierdzili: „Ubi concordia, ibi victoria” (tam gdzie zgoda, tam zwycięstwo). Im więcej zgody w narodzie i szkolnych społecznościach, tym lepiej. Proszę więc o zgodną, ofiarną pracę oraz wystrzeganie się zachowań, które mogłyby naruszać prawo i dobre obyczaje, skłócać i konfliktować szkolne wspólnoty oraz lokalne społeczności.
„Jedno jest niebo dla wszystkich i jedno słońce nad nami” - jak śpiewa Don Vasyl i jego romski zespół. Jedna jest Polska.
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Wrocław 2020-10-26
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!
Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br. przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.
W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola i placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeń w poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów. Gorąco dziękując za dotychczasowy wysiłek i ofiarną pracę proszę o zaangażowanie, systematyczny i serdeczny kontakt z uczniami (zwłaszcza niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych) i rodzicami, optymalne wykorzystywanie posiadanych technicznych możliwości, dawanie przykładu zawodowych kompetencji, obywatelskiej postawy – w tym szczegolnie respektowania zasad sanitarnych. Proszę o empatię i życzliwość, cierpliwość i wytrwałość, spokój i opanowanie. Mówiąc najkrócej chodzi o to, aby każdy dawał z siebie wszystko robiąc to, co do niego należy.
Ze strony Kuratorium Oświaty możecie Państwo liczyć na wsparcie: aktualne, rzetelne i wiarygodne informacje (w szczególności zapraszam na strony www.men.gov.pl oraz www.kuratorium.wroclaw.pl), dobre rady, praktyczne podpowiedzi, wyjaśnianie formalno-prawnych dylematów, interwencje w różnych instytucjach w wyjątkowo ważnych i pilnych sprawach (np. w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych). Ponadto na ograniczenie liczby ewaluacji i kontroli, a także sprawozdawczości.
Nauka zdalna w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych została zaordynowana na 2 tygodnie. Jeśli wprowadzone restrykcje przyniosą pozytywne efekty i sytuacja epidemiczna zacznie się poprawiać to będziemy stopniowo wracać do nauczania hybrydowego i stacjonarnego. Jeżeli jednak zła sytuacja epidemiczna będzie się utrzymywała to nauczanie na odległość stanie się codziennością na dłużej. Tym gorliwiej więc warto doskonalić umiejętności kształcenia zdalnego, sięgać po dobre praktyki, samemu dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Warto także w pełni wykorzystywać sprzęt posiadany przez szkołę - dyrektor szkoły może zdecydować o jego wypożyczeniu, może też zobligować kadrę pedagogiczną do prowadzenia zdalnego nauczania ze szkolnych gabinetów (szczególnie, gdy z różnych powodów nauczyciele nie mogą prowadzić nauczania na odległość z własnych domów).
Koleżanki i Koledzy!
Pan Zagłoba w zakończeniu „Potopu” Henryka Sienkiewicza apelował do przyszłych pokoleń: „Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis [wspólnymi siłami] przy boskich auxiliach [z bożą pomocą] podnieść nie można”.
My współcześni mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem. Koronawirus jest wspólnym wrogiem i tylko razem możemy go pokonać. Pamiętając o misji wyjątkowego zawodu nauczyciela bądźmy zjednoczeni, solidarni, pomocni. Jestem święcie przekonany, że i tym razem damy radę!
Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia
Roman Kowalczyk
Dolnośląski Kurator Oświaty
Drodzy Uczniowie, prosimy o logowanie się do e-Dziennika i odczytywanie wiadomości. Wiemy, że możecie mieć problemy z dostępem, jednak zdecydowana większość Waszych kolegów i koleżanek odczytuje wiadomości i w ten sposób potwierdza swoją obecność na lekcji, nawet jeśli jest to potwierdzenie bardzo spóźnione. My także kilkakrotnie ponawiamy próby logowania, więc wiemy, że to trwa dłużej niż zakładaliśmy.
W związku z tym będziemy sprawdzać Waszą obecność w sposób ustalony jeszcze w szkole, z tym że wydłużamy czas na odczytanie wiadomości o lekcji.
Nieobecność otrzymają osoby, które nie zalogują się i nie odczytają wiadomości do zakończenia danej lekcji.
W związku z nadmiernym obciążeniem serwerów firmy Vulcan i brakiem możliwości zalogowania się do e-Dziennika uczniowie nie będą otrzymywali nieobecności, jeżeli nie odczytają wiadomości o lekcji od nauczyciela.
Pracujemy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Więcej informacji na temat pracy zdalnej - w dzienniku elektronicznym.
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,
informujemy, że od jutra, tj. 20 października wracamy do szkoły.
Zajęcia w szkole i w przedszkolu - zgodnie z planem.
Pamiętajmy, że każdy:
- wchodzi do szkoły tylko głównym wejściem,
- dezynfekuje ręce po wejściu do budynku szkoły i przedszkola,
- w przestrzeni wspólnej, tj.: na zewnątrz (teren wokół szkoły i przedszkola)
oraz w szkole i przedszkolu (szatnie,korytarze, toalety) nosi maseczkę i pamięta
o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego.
Życzymy zdrowia.
Rodzice dzieci, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, zostaną powiadomieni telefonicznie przez SANEPID o podjętych krokach.
Pozostali uczniowie i ich rodzice proszeni są o śledzenie na bieżąco informacji, pojawiających się na stronie szkoły.
Do poniedziałku 19.10.2020r. (włącznie) zajęcia są zawieszone.
W związku z wystąpieniem potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika szkoły w dniach 15-19 października (czwartek, piątek i poniedziałek) zajęcia zostają zawieszone.
Jednocześnie informujemy, że w przedszkolu pracuje tylko grupa 4-5 latków w normalnym trybie.
Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji na naszej stronie.
Gmina Bolesławiec w ramach udziału w projekcie "Zdalna szkoła" przekazała uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym 11 tabletów HUAWEI MediaPadT5.1.LTE 64 GB wraz z etui i klawiaturą EK125 oraz 1 urządzenie wielofunkcyjne Epson WF 7710DWF umożliwiające wydruk jedno- lub dwustronny w formacie A3.
Tablety umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu możliwa będzie dystrybucja materiałów pomocniczych w postaci opracowanych zagadnień czy kart pracy.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakup sprzętu został sfinansowany w ramach realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
14.10.2020
W Dniu Edukacji Narodowej odbyła się szczególna uroczystość dla najmłodszych członków społeczności szkolnej czyli przedszkolaków. Dzieci z grupy 3,4 latków zostały pasowane na przedszkolaka. To pierwsze ważne wydarzenie dla dzieci rozpoczynających przygodę z edukacją, pierwsze występy na dużej scenie. W związku z sytuacją pandemiczną w uroczystości wzięli udział tylko rodzice i zaproszeni nauczyciele .Pani dyrektor przyjęła w poczet społeczności szkolno-przedszkolnej naszych milusińskich, życząc im wielu wspaniałych chwil spędzonych w przedszkolu.
Wychowawca: Lidia Zubal
Chcąc zachęcić dzieci do zjadania owoców i warzyw organizujemy zajęcia, w których staramy się zachęcić do próbowania samodzielnie przyrządzonych, zdrowych pyszności Był już „Dzień jabłka”, Dzień marchewki”, a kolejne przed nami…Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.
Wychowawca
Lidia Zubal
Dzień Chłopaka! To nie lada gratka dla każdego małego mężczyzny. Prezenty, życzenia, poczęstunek... Tak właśnie przebiegała ta klasowa uroczystość w klasie 6b. Chłopców niezwykle uszczęśliwiły prezenty otrzymane od koleżanek. Oczy im się jednak zaświeciły gdy ... w klasie pojawiła się pizza! To dopiero była przyjemność - wspólna degustacja wśród rozlegających się okrzyków: Podaj ketchup! Kto wziął sos czosnkowy!? Słowem klasa bawiła się doskonale. Aby nieco "rozerwać" chłopaków, dziewczęta przygotowały też kilka konkursów. Po rękach uniesionych w górę można było wnioskowć, że chętnych do zabawy nie brakowało. Imprezkę z okazji Dnia Chłopaka klasa 6b może zaliczy do udanych.
Renata Balińska - Piecyk
Dnia 30.09.2020 w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopca. Nasi chłopcy uwielbiają zabawy sportowe, dlatego takie atrakcje im przygotowałyśmy. Było mnóstwo dobrej zabawy, radości i trochę sportowej rywalizacji, w której oczywiście wszyscy wygrali. Na koniec miłe upominki i pamiątkowa fotografia.
Wychowawca
Lidia Zubal
W grudniu tego roku lub w styczniu następnego ukaże się książka autorstwa Dariusz Gołębiewskiego tematycznie dotycząca historii Kraśnika Dolnego. Książka dostępna będzie w Urzędzie Gminy Bolesławiec tuż po jej wydaniu. Autor przyszłej publikacji odwiedził naszą szkołę, przeglądał kroniki szkoły oraz rozmawiał z nauczycielami. Zaproponował też uczniom napisanie prac pisemnych zawierających ich wspomnienia z okresu pandemii związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19. Z propozycji tej skorzystało kilku uczniów: Łukasz Decyk z kl.VII oraz uczniowie klasy VIII: Patryk Smusz, Aleksandra Ferlewicz, Paulina Danielewska, Krzysztof Deberny i Kamil Dudziak.
Pan Dariusz uznał, że wpisze do książki wspomnienia autorstwa Krzysztofa Debernego, Kamila Dudziaka i Pauliny Danielewskiej. Wybrane prace zawierały najwięcej interesujących szczegółów, choć wybór najlepszych z nich wcale nie był łatwy. Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości, a jedną z trzech prac zamieszczamy poniżej.
Moje wspomnienia z okresu pandemii
Jest luty. Wracamy z rodzicami z ferii zimowych we Francji i już słyszymy o pierwszych przypadkach zakażenia COVID-19 w kurortach narciarskich we Francji i Włoszech. Martwi nas ta informacja, ale w Polsce jeszcze nie ma przypadków zakażenia. Przeprowadzamy się do nowego domu, a rodzice organizują jego otwarcie. Razem z bratem cieszymy się z przeprowadzki i chcemy spotkać się z rodziną i kolegami.
Nagle 12 marca Minister Edukacji ogłasza zamknięcie szkół. Mieliśmy odczekać dwa tygodnie kwarantanny od dnia następnego. Tego dnia jeszcze jadę na trening, a po nim do sklepu na zakupy. Na miejscu okazuje się, że nie ma wolnych miejsc parkingowych. Zdziwiło nas to, ponieważ nigdy nie było problemu z parkowaniem. Wchodząc do sklepu doznaliśmy szoku. Ludzie wykupywali wszystko co się dało. Większość półek była pusta. Początkowo byliśmy z bratem zadowoleni z zamknięcia szkół, ponieważ traktowaliśmy to jako drugie ferie. Nasi rodzice są jednak przerażeni i dyskutują na temat zamknięcia firmy, ponieważ prowadzą własną działalność. Ostatecznie decydują się jednak pracować, a nasza radość jest jeszcze większa, bo wiemy, że będziemy sami w domu i będziemy mogli robić co tylko chcemy.
Zbliża się pierwsza niedziela od momentu zamknięcia szkół. Jestem ministrantem, a rodzice nie pozwalają mi iść do kościoła. Kościół widzę z okna swojego pokoju. Początkowo jestem zły na zakaz moich rodziców, lecz obserwując kapliczkę widzę, że nikt poza księdzem do kościoła nie przyjechał, a moja złość na rodziców przemija. Moja radość z powodu ,,koronaferii’’, jak to większość nazywała, nie trwała jednak długo, gdyż Minister Edukacji przedłuża okres kwarantanny i wprowadza pracę zdalną do szkół. W mojej szkole wyglądało to trochę inaczej, mieliśmy zdalne nauczanie, ale nie mieliśmy lekcji online. Nauczyciele wysyłali na swoją zakładkę na stronie szkoły zadnie, które musieliśmy odesłać na ich pocztę w określonym terminie. Mogliśmy wstać o 11.00, zrobić zadanie, a o 15.00 je wysłać. Dziennie wystarczyło, że poświęciliśmy 2-3 godziny na zadania i mieliśmy luz.
Moja radość znowu nie trwała długo, ponieważ zaczęły się problemy z internetem. Rodzice musieli wykupić ofertę na szybszy internet. Lecz problem nie tkwił w ofercie, a w samym routerze, którego też musieliśmy wymienić. Przez ten okres problemów z internetem zrobiły mi się zaległości, za które dostawałem oceny niedostateczne.
Był 10 dzień maja kiedy moja mama poprosiła nauczycieli o wykaz ocen. Był on fatalny. Miałem prawie ze wszystkiego zaległe zadania lub już postawione jedynki.
Kiedy byłem załamany z powodu ponad trzytygodniowych zaległości pojawiło się światełko w tunelu. Nauczyciele okazali mi litość i dali tydzień na poprawę. W tym czasie uczyłem się i robiłem zadania od rana do wieczora. Lecz to całodniowe siedzenie przy lekcjach nie było takie straszne, jak to, że nie można było oddalić się od domu dalej niż na 200 metrów. Obowiązywał zakaz wstępu do lasów, a wchodzenie do nich groziło mandatem.
Wspominam też tegoroczne Święta Wielkanocne, które spędzaliśmy tylko z rodzicami i nawet nie odwiedziliśmy dziadków, co zawsze było dla nas tradycją. Pamiętam też jak w niedzielę wielkanocną moja babcia zadzwoniła do swojej córki, a mojej mamy, ze łzami w oczach, ponieważ pierwszy raz nie było nas przy świątecznym stole.
Wszystkie zaległości związane ze szkołą nadrobiłem i poprawiłem. Po tym już lekcje robiłem systematycznie, bo zaznałem co oznacza ich brak. Jakiś czas później, parę dni przed wystawianiem ocen, bardzo obawiałem się ich z uwagi na moje byłe zaległości, ale okazało się, że było całkiem nieźle.
Jest 29 czerwca i w końcu nadszedł czas rozdawania świadectw. Niestety tylko na zasadzie - świadectwo do ręki i do widzenia.
Wróciłem do domu i jak co roku, pokazałem świadectwo rodzicom. Nie byli z niego zadowoleni, choć dla mnie było dobre. Ten dzień rozpoczął wakacje. Jednak fakt ten wcale mnie nie cieszył, ponieważ oznaczało to tylko, że nadal musieliśmy siedzieć w domu. Nie cieszył mnie też fakt, że moi rodzice zrezygnowali z wakacji lotniczych do Bułgarii z obawy przed koronawirusem. Ale rodzice obiecali nam, że wakacje się odbędą.
Na połowę sierpnia rodzice zarezerwowali pobyt w Chorwacji, a dojechać mieliśmy własnym autem. Kilka dni przed wyjazdem w mediach pojawiły się informacje o prawdopodobnym zamknięciu granic dla osób wracających z zagranicy. Znowu byłem załamany, jednak rodzice postanowili wyjechać z nami i miło spędzić wakacje niezależnie o tego co się wydarzy. Po tych wakacjach nadszedł wyczekiwany przeze mnie początek roku szkolnego. Cieszyło mnie to niezmiernie, ponieważ miałem dość nauczania zdalnego, a od 1 września czekała na nas świeżo wybudowana, nowoczesna szkoła. Rewelacyjnie się zaczęło, nowi nauczyciele, nowe klasy, pomieszczenia i wreszcie moi koledzy.
Cały ten czas koronawirusa był okropny. Powrót do szkoły ucieszył mnie, jak nigdy wcześniej. Mam nadzieję, że jak najdłużej będziemy chodzić do szkoły w tym roku szkolnym, a nauka zdalna nigdy już nie wróci.
Krzysztof Deberny – uczeń klasy VIII
Renata Balińska - Piecyk
1 pażdziernika 2020r. uczniowie naszej szkoły spotkali się ze znaną pisarką Pania Grażyną Bąkiewicz. Pani Grażyna przybyła do Biblioteki Publicznej w Kraśniku Dolnym na zaproszenie bibliotekarki Pani Małgorzaty Malinowskiej.
Grażyna Bąkiewicz to pisarka, historyk i nauczyciel. Urodzona w 1955 r. w Łodzi. W 1978 r. ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Do jej książek należą m.in.: Mówcie mi Bezprym, Syn złodziejki, Jadwiga kontra Jagiełło, Muchy w butelce.
Pani Grażyna podczas spotkania opowiedziała uczniom skąd czerpała inspiracje do tworzenia swoich książek. Wróciła też pamięcią do swych pierwszych fascynacji literaturą, kiedy to na lekcję polskiego wymyślała bajeczki zarówno dla siebie, jak też dla kolegów i koleżanek z klasy. O swej twórczości autorka opowiadała w niezwykle ciekawy i zajmujący sposób. Uczniowie wsłuchiwali się w jej opowieści - kto wie, może któryś z nich kiedyś złapie za pióro i przeleje na papier własne przeżycia, uczucia, spostrzeżenia.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele uczniów podziękowali Pani Grażynie za ciekawą prezentację książek i złożyli życzenia dalszych sukcesów literackich. Autorka z radością składała autografy na egzemplarzach książek wybranych przez młodych czytelników.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Malinowskiej za umożliwienie spotkania z tak wyjątkową pisarką.
Renata Balińska - Piecyk
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
od 01 września 2020r. uczymy się w pięknym, nowoczesnym budynku szkolnym. Dbajmy o niego wspólnie, będzie wtedy służył przez długie lata Wam i kolejnym pokoleniom lokalnej społeczności.
Prosimy stosowć się do poleceń nauczycieli i pracowników obsługi w celu zachowania środków bezpieczeństwa. Każdy uczeń obowiazkowo musi posiadać maseczkę w celu zasłonięcia nosa i ust podczas wchodzenia do szkoły, w szatni, w trakcie przerw międzylekcyjnych na terenie szkoły, a także podczas dojazdu do szkoły publicznym transportem.
Prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19 obowiązującymi w szkole i w przedszkolu .
Wewnetrzne_procedury_bezpieczenstwa_ZSP_Krasnik_Dolny.docx
wytycznegismzimendotyczacetransportu(1).docx
W poniedziałek 14 września zacznie obowiązywać nowy plan lekcji. Nastąpią w nim drobne zmiany, dlatego prosimy o zapoznanie się z nimi.
Plan dostępny jest w zakładce Plan lekcji.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.
Powered by aSc EduPage