Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń i drobnych upominków, koleżanki zorganizowały dla swoich kolegów DYSKOTEKĘ. Poczęstunek, dobra aparatura oraz różnorodne gry i pląsy zagwarantowały szaloną zabawę, którą z podziwem obserwowali wychowawcy klas.
WĘDRÓWKI PRZEZ CZTERY PORY ROKU.
Wraz z nadejściem października uczniowie klasy II rozpoczęli zajęcia z cyklu " Wędrówki przez cztery pory roku".
Jako, że była prawdziwa złota polska jesień, to wybraliśmy się na spacer po okolicy. Najpierw udaliśmy się w stronę starego, niemieckiego cmentarza ewangielickiego. Jakie wielkie było nasze zdziwienie widząc uporządkowany, ogrodzony plac cmentarny, kaplica zabezpieczona przed dalszą dewastacją. Zamiast krzaków teren był wyrównany, zasiany trawą. Zywo dyskutując uczniowie ustalili: jak należy czcić pamięć zmarłych, jak należy zachować się w miejscach pochówku zmarłych nieważne jakiej narodowości. Mając na uwadze szacunek dla zmarłych dzieci z wielką powagą przechadzali się alejkami.
Potem wyruszyliśmy w dalszą drogę, ale nie uszliśmy zbyt daleko. Tuż obok cmentarza w zagrodzie pasły się owce i kucyki. Zwierzaki widząc dzieci pędem rzuciły się do ogrodzenia. Szybko zorientowaliśmy się, że czekają na jabłka, które leżały pod jabłonkami tuż przy drodze. Zwierzęta delikatnie zabierały owoce z rąk dzieci i z wielkim apetytem je zjadały. Widok dzieci karmiących z wielkim zapałem zwierzęta był niesamowity.
Szkoda, że wszystkie jabłka zjadły owce i kuce, bo nie mieliśmy czym nakarmić danieli. Tak, nie jest to pomyłka w nazewnictwie, bo trochę dalej w następnej zagrodzie zobaczyliśmy te przepiękne zwierzęta. Niektóre miejscowe dzieci wiedziały już o nich, ale dla większości z nas była to wielka niespodzianka. Początkowo zwierzaki wystraszyły się i uciekły, ale staliśmy przy ogrodzeniu cichutko i powoli, powoli ciekawskie daniele przybliżyli się do nas. Karmiliśmy je trawą i liśćmi. Chyba smakowało im bo chętnie wyskubywały nam roślinki z rąk. Następnym razem postaramy się przynieść im jakieś smakowite kąski. Szkoda, że nie udało nam się zobaczyć łosia, który ukrył się w gąszczu traw i drzew.
Sprawdziliśmy jeszcze co dzieje się na polach i w ogrodach. Prawie puste pola i ogrody świadczą o tym, że jesień w pełni.
W drodze powrotnej udało nam się zobaczyć zbierające się do odlotu ptaki.
Jak widać po opisie była to prawdziwa przyrodnicza wycieczka.
wychow.klasy II - I. Różycka
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia 03.10.2014r. tj. w piątek dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Uroczystość ta odbywała się na na boisku wiejskim, na które przedszkolaki maszerowali z uśmiechem i śpewem na ustach obserwując uroki jesieni. Tam czekali już rodzice, którzy rozpalili ognisko, ustawili stoliki i ławki oraz przygotowali różne pyszności przyrządzone z ziemniaków tj.- placuszki, frytki, pierożki. Wiadomo, że podczas takiego Święta, jak sama nazwa wskazuje musiały być ziemniaczki pieczone w ognisku. Oczywiście były, dzieci nawet same wrzucały je do ogniska. Podczas tej uroczystości dzieci zapoznały się z historią ziemniaka, z różnym nazwami ziemniaków oraz z potrawami, jakie można zrobić z ziemniaków. Jednakże dzieci też musiały wykazać się wiadomościami odgadując zagadki, a radziły sobie z tym doskonale. Natomiast biorąc udział w konkursach sprawnościowych, które nie były takie łatwe, musiały wytężać swoje siły, koncentrację, równowagę i spryt. Były też zabawy ze śpiewem, pląsy oraz taniec "wygibaniec", który sprawiał dzieciom wiele radości. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i bardzo też się najedliśmy za co serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy się do tego przyczynili. Teraz z utęsknieniem będziemy czekać do następnego roku, żeby znowu obchodzić ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.
B.Rajczakowska
Podsumowanie "Tygodnia z tabliczką mnożenia"
Z okazji IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA! W każdej klasie zostali wyłonieni Mistrzowie i Wicemistrzowie!!
KLASA IV-MISTRZ: Ewelina Sawicka.
WICEMISTRZOWIE: Piotr Częstochowski i Małgorzata Paszko.
KLASA V- MISTRZ: Eliza Różnicka
WICEMISTRZOWIE: Mateusz Parzygnat i Emil Baliński
KLASA VI- MISTRZ: Marcel Ostrowski
WICEMISTRZOWIE: Patrycja Baszczyj i Anna Bogdańska
Szkolnym SUPERMISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA
został uczeń klasy VI MARCEL OSTROWSKI !!!!
Tytuł MISTRZA SZKOŁY TABLICZKI MNOŻENIA
uzyskała ELIZA RÓŻNICKA z klasy V.
WICEMISTRZEM SZKOŁY TABLICZKI MNOŻENIA
została EWELINA SAWICKA z klasy IV.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „Tabliczka mnożenia”.
KLASA IV
I MIEJSCE Tomasz Nenkin i Weronika Biała
II MIEJSCE Ola Balińska i Ewelina Sawicka
III MIEJSCE Piotr Częstochowski i Michał Mazur
KLASA V
I MIEJSCE Eliza Różnicka i Magda Kubuś
II MIEJSCE Natalia Mazur i Gabriela Smusz
III MIEJSCE Emilia Rajczakowska i Angelika Koziarska
KLASA VI
I MIEJSCE Julia Wojtas i Katarzyna Piecyk
II MIEJSCE Patrycja Baszczyj i Samanta Mądralska
III MIEJSCE Kornelia Rychert i Gabriela Mierzwa
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W dniu 26 września w naszej szkole Pani dyrektor Krystyna Myszkun przypomniała uczniom o 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Na spotkaniu klas 4-6 uczniowie dowiedzieli się, że siedemdziesiąt pięć lat temu, w dniu 27 września 1939r., polscy patrioci rozpoczęli tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie, nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.
Zmiana planu lekcji!
Informujemy, że od poniedziałku 29.09.2014r. zajęcia będą się odbywały wg nowego planu lekcji.
IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogą popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas…egzaminów! Nie przypominają one poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami są młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający. Zaopatrzeni są jednak w losy z tabliczką mnożenia i tworzą Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Przepytują starszych kolegów ze szkoły, nauczycieli a nawet przypadkowych przechodniów – w parkach czy sklepach. Każdy, kto odpowie poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymuje nagrodę – legitymację MT EXPERT, która może być miłą pamiątką dla dorosłych, a dla dzieci – niezwykłą motywacją do dalszej nauki! Poza tym, czy każdy z nas kiedyś w dzieciństwie nie marzył aby zamienić się rolami z dorosłymi?
Egzaminy mogą również przybierać formę konkursów szkolnych czy rozgrywek z kartami matematycznymi „Tabliczka mnożenia”.Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. Dzieci przygotowują plakaty, rekwizyty i przypominają sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem egzamin zdać śpiewająco i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.
W związku z tą akcją rozpoczynamy w tym tygodniu różne działania związane z tabliczką mnożenia. Podsumowaniem Szkolnego Tygodnia z tabliczką mnożenia w naszej szkole będzie Patrol Egzaminacyjny, który zostanie przeprowadzony w piątek 26 września przez wcześniej wyłonionych ekspertów.
Sprzątanie Świata
W dniu 19 września 2014 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Była to już jej 21. edycja w Polsce.
W tym roku akcja odbyła się pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko". W całym kraju już od 27 kwietnia odbywały się różne działania związane z tegoroczną akcją. My tradycyjnie sprzątaliśmy okolice naszej szkoły w trzeci weekend września.
Najpierw odbył się krótki apel wprowadzający, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jakie są cele tegorocznej akcji. Następnie zapoznano dzieci z zasadami bezpieczeństwa, obowiązującymi w czasie sprzątania. Po apelu rozpoczęło się kolejne Sprzątanie Świata w naszej szkole.
Zaangażowane były wszystkie dzieci z naszej placówki - od przedszkolaków po szóstoklasistów.
Okazało się, że po około godzinnym sprzątaniu zebraliśmy mnóstwo śmieci!
Wygląda na to, że dopóki nie zmienimy swoich złych nawyków związanych ze śmieceniem, podobne akcje będą musiały odbywać się znacznie częściej!
Więcej zdjęć z Akcji dostępnych jest w Albumie fotograficznym.
Łukasz Surus
Wycieczka do Czech
Dnia 16.09.2014 piętnaścioro uczniów naszej szkoły z klas III – V wzięło udział w wycieczce do Czech , która została zrealizowana w ramach projektu „Polsko-czeskie spotkania ze sportem, edukacją i tradycją”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.
W dniu wyjazdu punktualnie o godz. 715 wszyscy uczniowie i ich rodzice stawili się pod szkołą i wyruszyliśmy do naszych sąsiadów z południa. Na miejscu nauczyciele i uczniowie ze szkoły Nova Ves serdecznie nas przywitali, pokazali swoją szkołę. Na gazetkach ściennych na korytarzach i w klasach wisiały prace uczniów, które z zaciekawieniem oglądaliśmy. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznym ciastem i otrzymaliśmy upominki w formie prospektów i widokówek z ich regionu i szkoły. Dyrektor szkoły pani Mgr. Věra Trenčanová złożyła na nasze ręce piękną książkę z dedykacją i podziękowaniem za współpracę.
Po tym tak przyjacielskim przyjęciu w szkole wyruszyliśmy wspólnie z uczniami ze szkoły Nova Ves do Liberca do IQlandi. Tam najpierw udaliśmy się do labiryntu z luster, którego pokonanie okazało się nie lada wyzwaniem. Gdy już wszystkim udało się wydostać z całą grupą udaliśmy się na obiad. Zupa dyniowa oraz udko z kurczaka bardzo dzieciom smakowało. Po obiedzie przyszła kolej na interaktywną naukę. Trudno byłoby wymienić wszystkie atrakcje. W wodnym świecie najbardziej podobała się grająca i świecąca fontanna (można było zaprojektować własny rysunek, który się wyświetli), urządzenia hydrauliczne, rury, turbiny. Wiele zabawy było w laboratoriach zmysłów gdzie można było zmierzyć siłę własnego głosu oraz ciała, sterować humanoidalnym robotem, przetestować swoje zmysły, zabawić się w chirurga. Były też duże puzzle obrazujące ludzkie ciało. Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyło się studio żywiołów, gdzie można było poczuć na własnej skórze siłę huraganu oraz przeżyć trzęsienie ziemi.
W GEO, GEO LAB nasi wycieczkowicze mogli obejrzeć wnętrze ziemi (wulkany, jaskinie, gejzery) oraz wyruszyć w kosmos. Co odważniejsi mogli spróbować, czy nadają się na astronautę na wywijającej we wszystkie strony huśtawce, również wiele emocji budziła konkurencja w toczeniu kulki jedynie za pomocą siły fal mózgowych. Nasz pobyt w wieży dźwiękowej na dachu IQlandii słyszał chyba cały Liberec. Bum, buch, skrzyp, sss, frrr, szszsz, drrrn, brzęk……
–dźwięki miłe uchu oraz takie, które wprost ciągają za uszy – można było wybrzmieć dając upust swoim wszystkim emocjom. Te doświadczenia pomogły zrozumieć naszym podopiecznym podstawowe zasady wytwarzania dźwięków.…A poza tym każdy mógł unieść panią w powietrze i przy okazji zapamiętać na całe życie zasady pracy dźwigni, zobaczyć jak wygląda sedes i zlew kuchenny w środku, zbudować most, zagrać na laserowej harfie
, wytworzyć prąd, zrobić gigantyczną bańkę mydlaną, obejrzeć siebie w kamerze termowizyjnej, odbyć podróż wehikułem czasu, przecisnąć sie przez skalną szczelinę.
Można było także podnosząc puszkę z piwem, przekonać się, ile ważyłaby ona na różnych planetach.
Tyle atrakcji i wrażeń każdy uczestnik zabrał ze sobą z naszej niesamowitej wyprawy. W drodze powrotnej wszyscy otrzymali pizzerkę oraz paczkę z wodą, sokiem, wafelkiem i rogalem. Ci, którzy byli spragnieni, z apetytem jedli i pili. Do szkoły dojechaliśmy planowo a rodzice czekali już na swoje pociechy. Każdy wrócił do domu z zadowoleniem i całym zasobem nowych doświadczeń.
Więcej zdjęć z Akcji dostępnych jest w Albumie fotograficznym.
ZEBRANIE
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 22 września 2014r. o godzinie:
- 15:30 ogólne w sali gimnastycznej,
- 16:00 w klasach z wychowawcami.
Zapraszamy.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
WITAJ SZKOŁO!
1 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.10 uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym Najświętszego Zbawiciela w Kraśniku Dolnym. Następnie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udały się do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie miał miejsce uroczysty apel.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 wspólnym odśpiewaniem hymnu szkolnego. Na wstępie prowadząca-Katarzyna Piecyk przypomniała, że nie zawsze dzień pierwszego września był dniem radosnym tak jak dzisiaj. Jakże inny był dzień 1 września 1939roku.Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć wszystkich walczących i poległych podczas II wojny światowej.
Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – Pani Krystyna Myszkun ,która powitała wszystkich serdecznie. Życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przekazała obecnym również istotne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym. Od 1 września 2014r.pełna nazwa naszej placówki to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraśniku Dolnym. Zmiana ta oznacza, że oprócz oddziałów dla pięcio i sześciolatków został utworzony oddział dla dzieci 3 i 4-letnich.
Na powitanie nowego roku szkolnego uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni Pani Izabeli Szwedy przygotowali krótki program artystyczny. Montaż słowno-muzyczny w ich wykonaniu miał pożegnać beztroskie wakacje i powitać szkołę.
„ Witaj! Dzień dobry! To –my…
Poznajesz nas nasza szkoło?
Wracamy do ciebie z wakacji
Ze słońca piłką wesołą.”
W dalszej części uroczystości wszyscy zgromadzeni mieli okazję poznać liczną grupę przedszkolaków oraz pierwszoklasistów. Dzieci odważnie wystąpiły na środek za co otrzymały gromkie brawa. Trzecioklasiści powitali ich słowami poety-
„Chodźcie śmiało do szkoły pierwszacy
Do zabawy wspólnej, do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie.”
Na koniec dzieci wraz z rodzicami udały się do klas na spotkania z wychowawcami.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom satysfakcjonujących osiągnięć w nauce, rozwoju zainteresowań i talentów oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.
Izabela Szweda
Narodowe Czytanie w naszej szkole
Narodowe Czytanie to, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, ogólnopolska akcja wspólnego czytania największych polskich dzieł literackich mająca na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękno naszego języka oraz wzmocnienia poczucia narodowej tożsamości.
Podczas ubiegłorocznej edycji, w ponad 700 miejscowościach w całej Polsce, odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku organizatorzy zaprosili na spotkanie z „Trylogią” Henryka Sienkiewicza, lub dla uczniów młodszych z innymi dziełami tego pisarza.5 września nasza szkoła dołączyła do grona szkół, w których odbyło się Narodowe Czytanie. Akcję rozpoczęliśmy apelem, na którym uczniowie zostali poinformowani o celu akcji oraz harmonogramie działań. Realizacja zaplanowanych przedsięwzięć odbywała się na dwóch poziomach: w klasach I-III oraz IV-VI.
Młodsi uczniowie zapoznali się z fragmentami utworu Henryka Sienkiewicza pt. „Janko Muzykant.” Do czytania wspomnianej lektury została zaproszona Pani Małgorzata Malinowska – pracownik Biblioteki Gminnej. Czytanie zostało poprzedzone przedstawieniem podstawowych informacji o autorze wraz z garścią ciekawostek dotyczących książki. Po wysłuchaniu fragmentu utworu uczniowie zaprezentowali swoje wrażenia wykonując kolorowe prace plastyczne.
Narodowe Czytanie w klasach starszych wyglądało troszeczkę inaczej. Rozpoczęliśmy od wyszukania w Internecie informacji o Henryku Sienkiewiczu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia i twórczości Noblisty, a także ciekawostki dotyczące Trylogii . W klasach od IV do VI czytaliśmy jedną z części Trylogii Henryka Sienkiewicza a mianowicie „Potop” . Do wspólnego czytania zaprosiliśmy Panią Stanisławę Graszę – naszą emerytowaną nauczycielkę, Panią Dyrektor Krystynę Myszkun, wychowawców, nauczycieli oraz uczniów. Pomimo, iż niecodzienny, staropolski język jakim została napisana powieść sprawiał niektórym pewne trudności, uczniowie chętnie zgłaszali się do czytania. Podsumowaniem akcji jest galeria plakatów o Henryku Sienkiewiczu - przygotowanych przez uczniów. Na pamiątkę tej akcji, każdy egzemplarz „Potopu” przyniesiony przez uczniów do szkoły - został opieczętowany pamiątkową pieczęcią przesłaną specjalnie z okazji Narodowego Czytania przez Pana Prezydenta.
Akcja pierwszy raz zagościła w naszej szkole, ale na pewno nie ostatni. Okazało się, że takie wspólne czytanie bardzo się wszystkim spodobało. Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Bo choć większość z dorosłych zna doskonale treść jego książek, to przecież są nowe pokolenia, które odkryją na nowo i pokochają Kmicica, Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego. Wspólna lektura to również doskonały moment, by chwilę usiąść obok siebie w zupełnie innej roli, zatopić się w ciekawych zdarzeniach i wspólnie je przeżyć.
Elwira Szostak
Więcej zdjęć z Akcji dostępnych jest w Albumie fotograficznym.
ŚWIETLICA SZKOLNA
Od 02.09.14r. działa świetlica szkolna. Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci do świetlicy proszeni są o kontakt z panią Różycką celem wypełnienia odpowiedniej dokumentacji.
Plan lekcji na nowy rok szkolny
Informujemy, że na stronie został zamieszczony plan lekcji.
Harmonogram 1 IX
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 1 września wg następującego harmonogramu:
8:15 - msza św. w kościele
9:00 - uroczysty apel w sali gimnastycznej
10:00 - spotkania z wychowawcami w klasachŁukasz Surus
Wyprawka szkolna 2014/2015
Druk wniosku dostępny jest w poniższym pliku.
Wniosek_-_wyprawka_szkolna.pdf
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pomocy nauczyciela w Przedszkolu Publicznym w Kraśniku Dolnym
Bolesławiec, dnia 30 lipca 2014r.
Projekt „ Radosne Przedszkole”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym
ogłasza nabór
na wolne stanowisko pracy pomoc nauczyciela w Przedszkolu Publicznym
w Kraśniku Dolnym .
1. Przedmiot naboru:
1. Stanowisko: pomoc nauczyciela w przedszkolu w grupie dzieci
w wieku 3-4 lat;
2. Miejsce wykonania pracy: Przedszkole Publiczne w Kraśniku Dolnym;
3. Okres zatrudnienia: od 01 września 2014 r. do 30 czerwca 2015 r.;
4. Podstawa zatrudnienia: umowa o pracę– 1 etat -8 godzin dziennie.
2. Wymagania niezbędne:
1. Wykształcenie średnie ( preferowane wyższe pedagogiczne)
2. Posiada aktualną książeczkę do celów sanitarno – epidemiologicznych.
3. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych, korzysta z pełni praw publicznych oraz nie był karany za przestępstwa popełnione umyślnie.
3. Zakres zadań do wykonania na stanowisku:
1. Opieka nad dziećmi w wieku 3-4 lat pod nadzorem nauczyciela , wykonywanie jego poleceń i wskazówek.
2. Pomoc dzieciom w codziennych czynnościach ( pomoc przy ubieraniu, posiłkach, sprzątaniu i innych czynnościach).
3. Utrzymanie czystości i porządku w powierzonych pomieszczeniach.
4. Współpraca z zespołem zarządzającym projektem.
5. Przygotowanie pomocy dydaktycznych i materiałów potrzebnych do pracy.
6. Wykonanie innych zadań, związanych z realizacją projektu zlecanych przez Koordynatora projektu dotyczących opieki i edukacji przedszkolnej dzieci.
7. Wykonywanie innych poleceń dyrektora wynikających z organizacji pracy.
4. Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny oraz życiorys lub CV
2. Kwestionariusz osobowy
3. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
4. Kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach.
5. Kserokopia dowodu osobistego lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
6. Zaświadczenie lekarza medycyny pracy o zdolności do pracy na stanowisku pomocy nauczyciela przedszkola oraz kserokopia aktualnej książeczki do badań sanitarno – epidemiologicznych.
Kserokopie dokumentów powinny być poświadczone własnoręcznym podpisem za zgodność z oryginałem.
7. Oświadczenia o :
a) Wyrażaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji
( zał.nr 1)
b) Korzystaniu z pełni praw publicznych oraz niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie oraz nieskazaniu za przestępstwa skarbowe ( zał. nr 2)
Wymagane dokumenty: list motywacyjny, CV powinny być opatrzone klauzulą
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926 z ze. zm.) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. Nr 223, poz. 1458)”.Dokumenty należy składać do dnia 14 sierpnia 2014 roku do godz.1500 w zamkniętej kopercie w Urzędzie Gminy Bolesławiec (sekretariat) lub pocztą na adres Urząd Gminy Bolesławiec ul. Teatralna 1 a, 59- 700 Bolesławiec, aplikacje które wpłyną po terminie, nie będą rozpatrywane.
Na kopercie należy umieścić nazwę i adres Zamawiającego, nazwę i adres Wykonawcy oraz napis: „Oferta na stanowisko pracy: pomoc nauczyciela w Przedszkolu Publicznym w Kraśniku Dolnym”.
Telefonicznie kandydaci zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej ( www.bip.gminaboleslawiec.pl ) oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Bolesławiec.
Nr ewidencyjny projektu: WND-POKL.09.01.01.-02-115/13
Tytuł projektu: Radosne przedszkole
Nr konkursu: II/9.1.1/B/13
Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty
Poddziałanie: 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia
edukacji przedszkolnej
Beneficjent: Gmina Bolesławiec
Dyrektor
Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym
(-) Krystyna Myszkun
Załącznik nr 1 do ogłoszenia
Projekt „ Radosne Przedszkole”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY
NA PRZETWARZANIE DANYCH OSDOBOWYCH
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu naboru na stanowisko pomocy nauczyciela w przedszkolu zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych
(Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z ze zm.).
............................................... ...........................................
(miejscowość i data) (podpis)
Załącznik nr 2 do ogłoszenia
Projekt „ Radosne Przedszkole”
jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI
Ja, niżej podpisana/y ...........................................................................................................................
Urodzona/y ........................................................................................................................................,
Zamieszkała/y ...................................................................................................................................,
Legitymująca/y się dowodem osobistym nr ......................................................................................
wydanym przez .................................................................................................................................
świadoma/y odpowiedzialności karnej wynikającej z art. 233 § 1 kodeksu karnego przewidującego karę pozbawienia wolności do lat 3 za składanie fałszywych zeznań oświadczam iż nie byłam/em karana/y za przestępstwo popełnione umyślnie lub przestępstwo skarbowe oraz, że korzystam w pełni z praw publicznych i posiadam pełną zdolność do czynności prawnych.
................................................ ...........................................
(miejscowość i data) (podpis)
Koniec roku szkolnego 2013/2014
Dnia 27 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.
Harmonogram na ten dzień przedstawia się następująco:
8:15 Msza św. w kościele
9:00 Apel w sali gimnastycznej
Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.
Informacja o podręcznikach
W zakładce Wykaz podręczników są dostępne szczegółowe informacje na temat podręczników na przyszły rok szkolny 2014/2015.
Gminny Dzień Sportu w naszej szkole
12 czerwca w SP w Kraśniku Dolnym gościli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych Gminy Bolesławiec na Gminnym Dniu Sportu.
Sygnałem do rozpoczęcia zawodów było płomień znicza olimpijskiego. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Alicji Michalskiej przygotowali ciekawy program artystyczny. Akrobacje z olimpijskimi kołami, tańczące greckie boginie oraz piosenka o zasadach sportowej rywalizacji przygotowały wszystkich do czekających zmagań sportowych . Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali wspólnie: Zastępca Wójta – Roman Jaworski oraz Dyrektor Szkoły – Krystyna Myszkun. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach mini- piłki: ręcznej, nożnej i koszykowej, dwóch ogni, skoku w dal, biegu na 60 m oraz pchnięciu kulą. W przerwach między konkurencjami na wszystkich zawodników czekał poczęstunek.
Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w następujących konkurencjach:
Koszykówka Chłopców: III miejsce
Piłka Ręczna Dziewcząt: I miejsce
Pchnięcie kulą (dziewczęta): I miejsce: Klaudia Miżdal
II miejsce: Aleksandra Muniak
Pchnięcie kulą (chłopcy): III miejsce: Piotr Walski
Skok w dal (chłopcy): I miejsce: Maciej Medecki
Bieg na 60 m (chłopcy): II miejsce: Maciej MedeckiNa zakończenie uczennice klas IV-VI zaprezentowały ciekawy układ taneczny w rytmie „Rap”.
Uroczystego wręczenia medali dokonali: Z-ca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski, Dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół - Barbara Majecka, Radny Rady Gminy Bolesławiec - Henryk Borucki i Sekretarz Gminy - Iwona Przybylska. Wspólna fotografia wszystkich uczestników Gminnego Dnia Sportu zakończyła imprezę.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor
Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.
Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus.