• Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty
          • Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

          • Z okazji Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia w naszej szkole zorganizowano szkolny konkurs ekologiczny z elementami ochrony przyrody i ochrony środowiska pod hasłem: „Zielona planeta”. Brali w nim udział uczniowie klas V-VIII. Trzydzieści ciekawych, czasem podchwytliwych pytań sprawdzało ich wiedzę. Jedno z zadań polegało na rozpoznawaniu zwierząt i roślin objętych ochroną gatunkową.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            I MIEJSCE –  Krzysztof Glasner - kl. VII

            II MIEJSCE – Miłosz Hucał - kl. VIII A

            III MIEJSCE – Maja Łakomy - kl. VIII A

            Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

            Agnieszka Kaźmierczak

          • Dzień Flagi

          • „Czerwień to miłość, biel serce czyste,

            piękne są nasze barwy ojczyste”.

             

                     2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. W społeczności przedszkolnej  postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych  i najważniejszych miejsc w Polsce  zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, w programie naszego występu znalazły się również okolicznościowe wiersze: „Barwy ojczyste”, „Katechizm polskiego dziecka” oraz taniec Trojak.  Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

             

            Lidia Zubal

            Mariola Gonciarz

        • Święto Chrztu Polski
          • Święto Chrztu Polski

          •     Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także ogromne znaczenie polityczne, kulturowe
            i tożsamościowe – wprowadził tworzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego.Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu za pośrednictwem Czechów. Wejście do chrześcijaństwa  zostało poprzedzone małżeństwem z księżniczką Dobrawą w roku 965.

                Uczniowie klasy 5 naszej szkoły ukazali fakt przyjęcia chrztu przez Mieszka I w krótkiej, jednak wspaniale przygotowanej inscenizacji.
                Na początku narrator (Lena T.) przybliżyła nam temat wiary naszych słowiańskich przodków, następnie pojawiły się dziewczęta ( Hania, Julia M., Maja D., Maja K., Ewelina i Ola), które w pięknych wiankach pląsały do słowiańskiej pieśni "Wianeczek- Noc Kupały".
            Kolejni narratorzy (Maks, Iza, Ania, Natalia) opowiedzieli o legendarnych początkach Polski oraz o sytuacji geopolitycznej naszego ciągle tworzacego się państwa.
               Wkrótce znaleźliśmy się na dworze księcia Mieszka I (Wojtek), który wraz ze swymi doradcami-wojami (Piotrek, Fabian) dyskutował o trudnej sytuacji pogańskiej Polski. Książę zdecydował się na zawarcie sojuszu
            z chrześcijańskimi Czechami i na poślubienie czeskiej księżniczki Dobrawy.
                Przy akompaniamencie muzycznym powędrowaliśmy więc z Mieszkiem na dwór króla Czech- Bolesława Srogiego (Konrad). Tam książę poprosił o rękę Dobrawy i został przyjęty. Dobrawa (Julia S.) postawiła jednak warunek, Mieszko musiał przyjąć chrzest. Tak też się stało. Biskup (Damian) dokonał obrzędu chrztu.
                 Narratorzy (Nikodem i Julia M.) podsumowali doniosłe wydarzenie, jakim dla ówczesnego państwa polskiego było przyjęcie chrztu.

                 Tłem do wydarzeń ukazanych w inscenizacji była muzyka: "Wianeczek-Noc Kupały", "Ziemia Bogów",
            Hymn "Tyś jest mój Syn", "Medieval dance", "By dumna z nas była Polska"

                   Dziękujemy uczniom klasy 5 za bardzo ciekawą i pięknie opowiedzianą historię początków chrześcijaństwa w Polsce.

             

        • WARSZTATY EKOLOGICZNE
          • WARSZTATY EKOLOGICZNE

          •       W dniu 14 kwietnia uczniowie z klasy 1 mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pszczelarskich pn. „Warsztaty ekologiczne we Wrzosowej Krainie”.

                     Bez wątpienia była to dla dzieci niezwykła i bardzo interesująca lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom wiedzy z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. Pierwszaki poznały między innymi budowę ula, zostały zapoznane z jego mieszkańcami. Dowiedziały się jakie role pełnią poszczególne pszczoły, jak wybiera się miód z ula i do czego służą tajemnicze sprzęty: podkurzacz czy miotełka. Miały także możliwość obejrzenia elementów stroju pszczelarza. Każdy mógł dotknąć plastra pszczelego oraz przymierzyć kapelusz pszczelarski. Dodatkową atrakcją było wykonanie przez dzieci świec z wosku pszczelego oraz upominki, które otrzymały od edukatorów - układanka logiczna oraz przepyszne miodowe ciasteczka. 

            Dzięki warsztatom uczniowie zrozumieli potrzebę ochrony pszczół oraz ich ogromną rolę w środowisku. Poznali korzyści zdrowotne spożywania miodu i innych naturalnych produktów wytwarzanych przez pszczoły.

                  Czas, w którym przenieśliśmy się do świata tych niezwykłych owadów okazał się świetną zabawą i ogromną dawką wiedzy, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

             

            Olimpia Wojciechowska-Mandżak

          • TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023

          • 20 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym 2023

            Uczestnicy rywalizacji musieli rozwiązać test znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wziąć udział w praktycznej części Turnieju, czyli sprawnościowej jeździe rowerem. Do rywalizacji zgłosiło się 92 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach - młodszej (grupa I, rocznik 2011 i młodsi) i starszej (grupa II, rocznik 2010 i starsi).

            W grupie II nasza szkoła  zdobyła II miejsce w skład naszej drużyny wchodzili Łukasz Konefał, Filip Mosorka i Piotr Tomaszewski bardzo im gratulujemy.

            Dodatkowo nagrodę indywidualną za najwyższy uzyskany wynik w swojej kategorii zdobyła nasz uczeń - Filip Mosorka i został właścicielem nowego roweru górskiego.

            Alicja Michalska

          • W POSZUKIWANIU WIELKANOCNYCH PISANEK

          • Każdego roku, w okresie przedświątecznym, do wszystkich dzieci przychodzi Zajączek Wielkanocny i w tajemniczy sposób zostawia koszyczki z prezentami. Tym razem też nie zawiódł. W  czwartek 6 kwietnia przedszkolaki z Kraśnika Dolnego, śpiewając i recytując wiersze z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Przekraczając próg sali, pod drzwiami, znalazły wsunięty od niego list, w którym zajączek zaprosił ich do wykonania zadania, jakim było wykonanie i ozdobienie wielkanocnego koszyczka. Następnie dzieci musiały  odszukać jajka i pisanki, które zając ukrył na terenie placu zabaw. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały barwnych pisanek, kraszanek ukrytych głęboko w trawie, na krzewach i w zakamarkach. Żaden przedszkolak nie wrócił z pustym koszyczkiem. Po wzorowo wypełnionym zadaniu, czekały na dzieci zajączkowe upominki i konkurencje sportowe z jajkiem w roli głównej. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku Zajączek Wielkanocny również będzie o nas pamiętał. Dziękujemy rodzicom za przedświąteczny kiermasz, którego część środków przeznaczono na zakup słodyczy wielkanocnych.

             

            Lidia Zubal

             

          • SPOTKANIE DZIECI Z ZERÓWKI I Z KLASY PIERWSZEJ Z LISKIEM FENKIEM

          • Nowa galeria SPOTKANIE DZIECI Z ZERÓWKI I Z KLASY PIERWSZEJ Z LISKIEM FENKIEM została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj dzieci z zerówki i z klasy pierwszej miały przyjemność poznać Liska Fenka i jego przyjaciela Maksa oraz autorów cyklu książeczek - "Lis Fenek" - bajki edukacyjne. Na to wspaniałe spotkanie do Gminnej Biblioteki w Kraśniku Dolnym zaprosiła nas Pani bibliotekarka Małgorzata Malinowska. Poznaliśmy Fenka przyjaciela wszystkich dzieci, który boryka się z trudnościami i przeżywa wiele przygód. Fenek dzieli się swoimi doświadczeniami z dziećmi i w zabawny sposób przedstawia sytuacje, wyzwania, emocje i uczucia. Każde dzie- ko dzięki Fenkowi może się uczyć, bawić oraz wzruszać. Przygody Fenka rozwijają wyobraźnię, pomagają odkrywać i nazywać uczucia, emocje oraz wzbudzają ciekawość świata. Dzisiaj dzieci wspaniale się bawiły, nauczyły się wielu ciekawych rzeczy oraz udzielania pierwszej pomocy, wykonały sobie plakietki z przyjacielem Fenkiem. W prezencie od Fenka, Maksa i autorów otrzymały dzieci Rozkładankę Fenka- 15 zabawnych ćwiczeń, 1 gra, 1 niespodzianka, dyplomik - pamiątka ze spotkaniem z Fenkiem z kolorowanką. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania. Dziękujemy serdecznie Pani Małgosi za zorganiaowanie tego spotkania.

                              B. Rajczakowska

          • WARSZTATY W ZERÓWCE - PALMY WIELKANOCNE

          • Nowa galeria WARSZTATY W ZERÓWCE - PALMY WIELKANOCNE została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj 29 marca w zerówce odbyły się warsztaty, podczas których dzieci robiły palmy wielkanocne. Dzieci zapoznały się z tradycją wykonywania palm, która nawiązuje do wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i powitania Go przez mieszkańców gałązkami palm. Polskie palmy robi się z gałązek wierzbowych przystrajanych bukszpanem oraz różnobarwnymi kwiatami suszonymi i wykonywanymi z bibuły. Największe palmy, które mają nawet kilka metrów długości wykonuje się w Polsce na Kurpiach we wsi Łyse. Tradycyjnie wierzono, że poświęcone palmy mają magiczną moc i chronią przed piorunami, chorobami, nieurodzajem i przed wszelkim złem. Dzieci dobrze radziły sobie z robieniem palm i były solidnie przygotowane. Ich palmy są urocze, kolorowe i każda inna, gdyż swoimi małymi rączkami starały się wykonać jak najpiękniejszą palmę.

                B. Rajczakowska

          • NIEDZIELA PALMOWA TUŻ TUŻ

          • We wtorek 28.03.23 przedszkolaki podczas zajęć wykonywały "Palmy Wielkanocne" Celem zajęć było  przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi i zgłębienie ich symboliki. Dzieci wiedzą już, że palma wielkanocna jest symbolem odradzającego się życia, pokoju, czci oraz tego co wzniosłe i szlachetne. Święcimy ją w Niedzielę Palmową na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, a poświęconą palemką ozdabiamy swoje mieszkanie, aby zapewnić wszystkim domownikom Boże błogosławieństwo. Dzieci dowiedziały się jak przebiega cały proces powstawania Palmy Wielkanocnej, począwszy od zbioru traw i zbóż, następnie malowanie wybranych materiałów oraz samo wykonanie palmy. Najwięcej radości sprawiła dzieciom  próba samodzielnego  wykonanie palmy. Podczas zajęć nie zabrakło wspólnego śpiewu, opowieści, które dzieci z miłą chęcią słuchały.

            Zajęcia wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą. Barwne palmy czekają teraz na Niedzielę Palmową.

            Lidia Zubal

            Agnieszka Jamroży

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA W PRZEDSZKOLU

          •      „Międzynarodowy Dzień Gofra” obchodzimy 25 marca.  Wszyscy dobrze znają pulchne lub chrupiące wafle przygotowywane w gofrownicy, która nadaje im charakterystyczny prostokątny kształt, podawane  najczęściej z bitą śmietaną lub dżemem. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Dzień Gofra, z tej okazji przedszkolaki przygotowały ciasto i z pomocą pań upiekły pyszne gofry. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły przestrzeganie zasad higieny podczas posiłków oraz nawyków kulturalnego zachowania się przy stole. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem elektrycznym jakim jest mikser kuchenny i z przepisem na pyszne gofry. Dzieliliśmy nazwy produktów spożywczych i przyborów kuchennych na sylaby oraz  rozpoznawaliśmy litery . Dzieci z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy były już gotowe każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywności w postaci dekorowania gofra. Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem, czekoladą, owocami oraz cukrem pudrem. Zarówno zajęcia kulinarne jak i degustacja gofrów dostarczyły dzieciom ogromnej radości. Gofry smakowały znakomicie!

            Lidia Zubal

            Mariola Gonciarz

             

          • Światowy Dzień Zespołu Downa i pierwszy dzień wiosny

          • 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny, który w tym roku w naszej szkole przebiegł na sportowo i kolorowo. Tego dnia, poza sportowymi rozgrywkami i spacerem po Kraśniku Dolnym świętowaliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w akcję społeczną pokazując akceptację i zrozumienie, w trakcie zajęć rozmawiano na temat tego, jak powinniśmy wspierać osoby z zespołem Downa. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

             

            Justyna Kapusz

             

          • WIOSENNY KOROWÓD PRZEDSZKOLAKÓW

          •      Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki wszystkich grup zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Pani Wiosny oraz Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenki o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Pani Wiosna wraz z Marzanną  i dziećmi wyruszyła z przedszkola barwnym korowodem ulicami Kraśnika Dolnego. Z piosenką na ustach, instrumentami w ręku witaliśmy mieszkańców oraz przechodniów. Pani Wiosna wręczała wiosenne kwiaty i motyle a dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” żegnały zimę. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre.

             Lidia Zubal

          • Dzień Kobiet w przedszkolu

          • "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
             I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
             Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
             Dużo radości. 

             Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, 
             W domu, w przedszkolu, na wycieczce. 
             Każdego dnia dobry uczynek - 
             to jest od chłopców upominek"
              Zbigniew Jeżyna 

            8 Marca, to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Były drobne upominki i kwiaty. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

            Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
            kwiaty i promienny uśmiech...
            Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

            Lidia Zubal

          • DZIEŃ KOBIET

          • Dzień Kobiet to święto obchodzone co roku dnia 8 marca. Początkowo związane było z ruchami robotniczymi kobiet w Ameryce Północnej i Europie w 1910 r.   Obecnie Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie.

            W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70-tych do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki i rajstopy, a później tulipany. W zakładach pracy czy szkołach wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Obecnie mężczyźni wręczają tego dnia znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.

            Nasza szkoła również pielęgnuje tradycje Dnia Kobiet. Chłopcy pamiętają o złożeniu życzeń i wręczeniu drobnych upominków swoim koleżankom i wszystkim Paniom. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem p. Justyny Kapusz i p. Marty Zubal-Girtler przygotowali słodki upominek i kwiaty, zostały one wręczone wraz z wiązanką życzeń wszystkim Paniom w naszej szkole. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich Pań i dziewczynek przez cały dzień.

            Marta Zubal - Girtler

            Justyna Kapusz

             

        • ABC EKONOMII
          • ABC EKONOMII

          • Klasy I - III biorą udział w projekcie ,,ABC - Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, pod patronatem Narodowego Banku Polskiego. Poprzez włączenie się w wyżej wymieniony projekt dzieci ,,wykonują swój pierwszy krok w świecie finansów.

            W ramach realizacji projektu uczniowie razem z bohaterami książki pt. „ ABC – ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” szukali odpowiedzi na pytania takie jak: Czym są pieniądze, do czego służą i skąd się biorą? Co to jest cena? Co to jest praca i dlaczego do niej chodzimy? Jaki można mieć zawód? Kto to jest wolontariusz? Gdzie i jak oszczędza się pieniądze? Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły akcję opowiadania wzbogaconą ciekawymi ilustracjami. Razem z małą Zosią i Maksem  stopniowo wkraczały w świat ekonomii.

            Podczas zajęć uczniowie mieli okazję m.in. poznać lub przypomnieć sobie jakie banknoty i monety obowiązują w Polsce. Obliczali  wartość zebranych pieniędzy. Dowiedzieli się, jak nazywają się ludzie, którzy kolekcjonują stare monety. Z dużym zainteresowaniem oglądali  oryginalne monety i banknoty, które obowiązywały w Polsce przed denominacją.  Zaprojektowali swoją wymarzoną kartę płatniczą. Dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami i spostrzeżeniami z pobytu w banku. Zapoznały się z najważniejszymi zadaniami tej instytucji. Poznały  instytucje państwowe związane z wytwarzaniem pieniędzy. Opowiadały jak wybijano monety w dawnych czasach. Modelowały w plastelinie wzór monety.

            W ramach projektu dzieci dowiedziały się, kto to jest wolontariusz, na czym polega wolontariat i jakie akcje charytatywne są w Polsce organizowane. Dużo informacji zgromadzono o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w zbiórce karmy dla zwierząt ,,Klekusiowo''. Dzieci włączyły się również do akcji charytatywnej ,,Dobre serce mam, podzielę się z seniorem tym co mam”.

            Najbardziej atrakcyjne dla dzieci były zabawy, podczas których szukały i zbierały banknoty i monety oraz obliczały ich wartość. Wiele emocji wzbudziła zabawa „Stragan” oraz zabawa w sklep. Uczniowie z zaangażowaniem ustawiali na straganie/ w sklepie towary, ceny, odgrywali rolę sprzedawcy i klienta. Porównując ceny, wybierali towar, który chcą zakupić, obliczali koszt zakupu oraz należną im resztę. Bawiąc się, stawiają swoje pierwsze kroki w świecie finansów oraz poznają odpowiedzi na nurtujące pytania ze świata ekonomii i finansów.

            Irena Różycka

            Izabela Szweda

            Olimpia Wojciechowska - Mandżak

        • Ponownie w Jakuszycach :)
          • Ponownie w Jakuszycach :)

          • Dnia 01.03.2023r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Jakuszyc. Uczniowie, którzy byli tam po raz pierwszy, zdobywali umiejętności i wiedzę pod okiem instruktorki Pani Natalii, natomiast uczniowie, którzy już wcześniej mieli swoje pierwsze spotkanie z nartami biegowymi, udoskonalając swoje umiejętności wyruszyli w trasę pod okiem opiekunów (Pani Marty Zubal-Girtler, Pani Jagody Depki, Pani Justyny Kapusz oraz Pana Łukasza Surusa).

            Jakuszyce to idealne miejsce dla osób, które chcą zacząć przygodę z nartami biegowymi. Tego dnia dopisały nam wspaniałe warunki. Kilka dni wcześniej spadło mnóstwo śniegu, dzięki czemu jazda odbywała się w prawdziwie zimowej scenerii. Do tego towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, która dodała wszystkim wiele pozytywnej energii. Dzięki niej wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia. Po 4-godzinnym treningu i zdobytej wiedzy wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy bezpiecznie do domu.

             

            Maja Łakomy kl. 8a

             

        • Sukces naszych uczennic w XIV Przeglądzie Pieśni Religijnej
          • Sukces naszych uczennic w XIV Przeglądzie Pieśni Religijnej

          •    W dniu 21.12.2022r. w Bazylice Bolesławieckiej miał miejsce XIV Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentował zespół „Juleczki” w składzie: Julia Sikorska i Julia Mazur z klasy V. Uczennice ubrane w piękne stroje góralskie zaśpiewały „Pastorałkę od serca do ucha” i zdobyły I miejsce w swojej kategorii.
               Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

            Jacek Rozpędowski

          • Wycieczka do Parku Trampolin

          • 8 lutego 2023 r. uczniowie klasy IV wybrali się do nowo powstałego parku trampolin w Bolesławcu - Fit Style Kids. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni oraz strefy gier. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój i wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. Celem wyjazdu była integracja klasy oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu,  uczniowie przyznali, że dobrze czuli się ze sobą a kilkugodzinny czas spędzili bardzo aktywnie.

             

            Justyna Kapusz

            Marta Zubal - Girtler

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraśniku Dolnym
      • 75 713 67 94
      • Kraśnik Dolny 47, 59-700 Bolesławiec Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych